Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Zabiegi pielęgnacyjne

Do czego to służy ?

Zabiegi pielęgnacyjne dla ciała są tworzone w taki sposób, aby normalizowały pracę skóry, tonizowały ją i właściwie odżywiały, a często również pomagały w walce z objawami chorób dermatologicznych. Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku okolic oczu, gdzie skóra jest bardzo delikatna, ale rzadko atakują ją choroby – znacznie częściej zmarszczki, których przyczyny zresztą mogą być bardzo różne. Odpowiedni dobór zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i pod oczy to nawet dla doświadczonej kosmetyczny duże wyzwanie.

Najpopularniejszy typ zabiegów

Jednym z najpopularniejszych typów zabiegów na ciało są zabiegi parafinowe. Można dostosować je tak, aby sprawdziły się na dłoniach, stopach lub dowolnej części ciała, za każdym razem jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania kosmetyków. Zabiegi parafinowe świetnie działają na krążenie skórne, ułatwiając procesy oczyszczania i poprawiając odżywienie skóry. Wpływają także pozytywnie na walkę z drobnoustrojami w obrębie skóry i znakomicie relaksują. Zabiegi parafinowe leżą na styku kosmetyki i medycyny – są docenianą formą terapii, natomiast w kosmetyce wykorzystuje się je również jako część dłuższych rytuałów.
v

Ciepła parafina

Ciepła parafina umożliwia dokładne oczyszczanie skóry, poprawia jej naturalną zdolność do samooczyszczania i wpływa na gospodarkę wodno-elektrolitową w obrębie skóry właściwej. Jest czynnikiem mobilizującym do syntezy wielu związków niezbędnych do utrzymania właściwego napięcia skóry, między innymi kwasu hialuronowego i elastyny.

Większą swobodę ma kosmetyczka projektująca zabiegi z maseczkami. Te, w zależności od składu, mogą odżywiać, oczyszczać, nawilżać, tonizować, normalizować lub odtruwać skórę, a ich zastosowanie zawsze podyktowane jest konkretnymi potrzebami pacjenta. Maseczki można skomponować z wielu produktów, dziś natomiast najpopularniejsze są algowe o wielotorowym działaniu i żelowe z różnymi dodatkami, które działają dłużej i silniej niż stosowane dotychczas maski wodne. O tym, jaka metoda będzie najkorzystniejsza, zawsze powinna zadecydować doświadczona kosmetyczka.

Uzupełnienie zabiegów

Jako uzupełnienie zabiegów z maseczkami poleca się zabiegi barwienia lub mikropigmentacji metodą microblading brwi i rzęs. Zabieg henną nie tylko pozwala zintensyfikować kolor brwi i optycznie pogrubić rzęsy, ale także ma pewne działanie ochronne. Microblading z kolei zdecydowanie bardziej zaawansowana metoda opracowana stosunkowo niedawno, używana do mikropigmentacji brwi. Jest to zabieg opisywany często jako pół-permanentne tatuowanie, co jednak nie oddaje w pełni jego natury. Efekt jest jednak faktycznie dość trwały i można go dowolnie ustalić. W Polsce ta technika nie jest zbyt popularna, a wykonać ją można tylko w stosunkowo niewielu gabinetach kosmetycznych spełniających najwyższe standardy jakości. To ważne, ponieważ w tym przypadku pomyłka może nie tylko prowadzić do niezbyt estetycznych zmian wyglądu, ale w skrajnych przypadkach może się negatywnie odbić również na zdrowiu skóry wokół miejsca zabiegu.