Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Peeling Callus Peel

Peeling Callus Peel Gdynia

Peeling jest dla stóp tak samo ważny, jak dla każdej innej części twarzy, ale ze względu na delikatność skóry, nie można po prostu wziąć garści żwiru, żeby usunąć martwy naskórek. Potrzebne są bardziej wysublimowane, ale równie skuteczne metody. Jedną z nich jest peeling kwasem Callus Peel. Metoda ta jest skuteczna w usuwaniu modzeli i wielu innych typów odcisków, ale wykonywana powinna być zawsze przez doświadczonego podologa, ponieważ kosmetyki używane w tej procedurze są dość agresywne.

Dobrane kwasy organiczne

Peeling Callus Peel wykonuje się kosmetykami na bazie specjalnie dobranych kwasów organicznych. Mają one wielotorowe działanie, ale przede wszystkim złuszczają zrogowaciały naskórek. Ważną cechą tego peelingu jest fakt, że nawet po usunięciu kosmetyku z wierzchniej warstwy skóry, może on nadal działać, dostawszy się wcześniej w głębsze warstwy zrogowaciałych struktur. Działanie rozwija się jeszcze przez kilka dni od zastosowania i po paru powtórzeniach zabiegu można całkowicie usunąć nawet dość głębokie odciski lub nagniotki.

Stosowanie umiarkowane

Stosowany umiarkowanie peeling kwasem Callus Peel może z powodzeniem zostać wykorzystany do ogólnego oczyszczenia stopy. Jest to potrzebne szczególnie w przypadku osób, które podologa odwiedzają po raz pierwszy albo dawno tego nie robiły. Metoda chemiczna jest skuteczniejsza niż peeling mechaniczny i umiejętnie użyta bardzo rzadko prowadzi do podrażnień w obrębie żywej tkanki. Z tego powodu peeling kwasem jest też stosowany w przypadku nawarstwienia głębokiej warstwy naskórka na pięcie, zanim jeszcze dojdzie do pękania takiej struktury. Callus Peel skutecznie zmiękcza naskórek i umożliwia jego szybkie usunięcie, a jednocześnie pozwala cały ten proces dość dobrze kontrolować, dzięki czemu nie dochodzi do nagłego odsłonięcia wrażliwych warstw skóry.

Peeling kwasem jest stosowany w wielu gabinetach podologicznych, należy jednak pamiętać, że ta metoda ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim stosuje się tutaj potencjalnie szkodliwe kosmetyki – nałożone na zdrową skórę, mogą spowodować jej podrażnienie, a w skrajnej sytuacji nawet powstanie ran. Z tego powodu na taki zabieg warto zdecydować się tylko w dobrym gabinecie kosmetycznym, gdzie personel świetnie zna tę technikę i można mieć pewność co do jakości stosowanych kosmetyków. Olbrzymim zagrożeniem są peelingi nieoryginalne, mające nieznany skład i niepozwalające na kontrolę całego procesu.

Należy powtarzać kilka razy

Zabieg peelingu chemicznego należy powtórzyć kilka razy, pomiędzy kolejnymi wizytami dając jednak szansę na zregenerowanie ewentualnych uszkodzeń i przywrócenie normalnego funkcjonowania skóry. W przypadku wybitnie grubych odcisków trzeba będzie większej ilości wizyt, co jest podyktowane troską o komfort pacjenta. Nawet gdyby było możliwe usunięcie grubszej warstwy naskórka za jednym razem, to prowadziłoby to do uczucia bolesności przy zwyczajnym poruszaniu się, więc cały proces przeprowadza się etapami i zawsze pod kontrolą podologa, który wie, co robi.