Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Kwasy PHformuła

Stosowanie kwasów organicznych

Stosowanie kwasów organicznych na skórę może wpłynąć w bardzo rozmaity sposób. Zależy to od siły kwasu, jego znaczenia biologicznego, tego, czy wchłania się do komórek i w jaki szlak metaboliczny tam wchodzi. Na tej podstawie dobiera się specjalne mieszanki kwasów organicznych – głównie określanych mianem kwasów owocowych – do różnych zabiegów kosmetycznych. Wszystkie mają pewien potencjał drażniący, dlatego warto na taką kurację udać się do najlepszego gabinetu kosmetycznego.

Kwasy owocowe

W kosmetyce są stosowane z kilku powodów. Przede wszystkim mają bardzo dużą skuteczność w oddziaływaniu na komórki żywe. Różnią się jednak między sobą siłą, dlatego dziś stosuje się wiele ich typów, również zmieszanych ze sobą w różnych proporcjach, zależnie od celu, jaki chce się osiągnąć. Choć sam zabieg jest bezbolesny, to może dojść do niewielkich podrażnień albo zwiększonej wrażliwości na światło – kwasy organiczne uszkadzają komórki, ale stosowane we właściwy sposób pozwalają zmobilizować je do określonego działania.
v

A.C.N.E.

Jest to formuła kwasów organicznych zaprojektowana z myślą o walce z trądzikiem. Ta formuła wykazuje dość silne działanie dezynfekujące, dzięki czemu skutecznie usuwa baterie gnilne odpowiedzialne za powstawanie wyprysków ropnych i czarnych zaskórników. Poza tym kwasy w tym zestawie eliminują blizny, ujednolicają delikatnie koloryt i mobilizują komórki skóry do właściwego działania, przede wszystkim normalizowania ilości produkowanego łoju.

M.E.L.A.

Jest to z kolei zestaw kwasów skutecznie ujednolicających koloryt skóry. Zasadniczo wszystkie kwasy mają zdolność do inicjowania rozpadu melaniny, czyli barwnika powodującego ciemnienie skóry, wszystkie też dość skutecznie redukują lokalne zaczerwienienie wywołane stanem zapalnym. W formule M.E.L.A. zastosowano jednak szczególną mieszankę różnych kwasów, które robią to jeszcze skuteczniej przy jak najmniejszym ryzyku podrażnień.

A.G.E.

Jest formułą kwasów, która przyspiesza syntezę kolagenu i inicjuje odtwarzanie naturalnego zapasu kwasu hialuronowego. Oba te mechanizmy docelowo poprawiają elastyczność skóry, zwiększają jej napięcie i w ten sposób przyczyniają się do znaczącej redukcji płytszych zmarszczek i spowalniają powstawanie kolejnych. Dodatkowym efektem jest wyrównanie kolorytu cery.

Witamina C

Jest substancją kwasową, jest silnym przeciwutleniaczem. Przeciwdziała szkodom wyrządzanym przez wolne rodniki, główną przyczynę starzenia się skóry i tworzenia struktur nowotworowych. Jest delikatnie rozjaśniająca, wykazuje również słabe właściwości bakteriostatyczne. Stosowana regularnie wpływa na poprawę kondycji skóry w każdym aspekcie i przyczynia się do zdrowszego jej funkcjonowania.

Odpowiednia formuła

Odpowiednia formuła zestawu kwasów organicznych pozwala szybko osiągnąć pożądany efekt przy zastosowaniu kosmetyków o najprostszym możliwym składzie. Dzięki temu skóra nie jest niepotrzebnie obciążana, a kosmetyczka cały czas zachowuje pełną kontrolę nad zachodzącymi w jej obrębie procesami. Zabieg kwasami, jeśli jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie, jest całkowicie bezpieczny.