Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Zabieg komponowany

Skóra twarzy, szyi i dekoltu

Skóra twarzy, szyi i dekoltu jest bardzo delikatna, ale w każdym z tych trzech obszarów zwykle dominują nieco inne problemy kosmetyczne. Twarz i szyja są bardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, dekolt bywa podrażniony mechanicznie, szyja dodatkowo narażona jest na występowanie zmian trądzikowych każdego typu. Aby zadbać o wygląd i zdrową skórę, konieczne jest zastosowanie kilku różnych kosmetyków o nieco innym działaniu.

Zabiegi komponowane

Mogą cechować się różnym stopniem złożoności. Przeprowadza się je etapami również dlatego, że skóra na twarzy, na szyi i na dekolcie jest w różnym stopniu wrażliwa na podrażnienia mechaniczne czy nawet działanie środków kosmetycznych. Dlatego też nawet peeling często wykonuje się dwoma albo nawet trzema typami kosmetyków, by usunąć wszystkie martwe komórki i zanieczyszczenia, nie powodując jednak przy tym powstawania podrażnień na skórze.
v

Dobra kosmetyczka

Wykonując zabiegi na twarz, skórę i dekolt, będzie też mogła wykorzystać dodatkowy sprzęt – czy to do peelingu kawitacyjnego, czy na przykład sonoforezy. To jednak wymaga perfekcyjnego rozpoznania typu skóry i właściwego jej przygotowania. Trzeba liczyć się z tym, że takie serie zabiegów będą trwały dość długo, szczególnie jeśli będą wymagały częstszej zmiany kosmetyków.

Istnieje jednak bardzo poważny powód przemawiający za korzystaniem z zabiegów komponowanych. Przede wszystkim granica między tymi trzema obszarami jest czysto umowna – na poziomie biologicznym skóra twarzy, szyi i dekoltu różni się jedynie nieznacznie, ale te różnice mogą przekładać się na nierównomierne starzenie czy zmianę zakresu występowania poszczególnych wad kosmetycznych. To prowadzi do drugiego powodu – nierównomiernych zmian w wyglądzie skóry. Jeśli dba się tylko o twarz, ale zaniedbuje szyję i dekolt, to trudno będzie znaleźć takie ubrania, w których powyżej pewnego wieku nie będzie to dobrze widoczne.

Walka z wiotkością skóry

Skorzystanie z zabiegów komponowanych pozwala równomiernie walczyć z wiotkością skóry prowadzącą do powstawania zmarszczek, z wypryskami, które bardzo łatwo przenoszą się między tymi trzema obszarami skóry czy nawet ze schorzeniami dermatologicznymi, które również mogą pojawiać się na skórze w różnych miejscach z różną intensywnością. To ważne, aby jednocześnie dbać nie tylko o samą twarz, ale także szyję i dekolt, gdzie skóra jest także wrażliwa i również narażona na bardzo podobne czynniki szkodliwe.

Zabieg komponowany – co jest jego zaletą – kosztuje zwykle mniej niż trzy zabiegi wykonane niezależnie. Pozwala też kosmetyczce na pełniejszą kontrolę nad jego parametrami, co ułatwia osiągnięcie właściwych efektów: wyrównanie kolorytu, zmniejszenie zmarszczek czy usunięcie objawów trądziku jest łatwiejsze przy opracowaniu wszystkich narażonych obszarów skóry w tym samym czasie, niż gdyby każdy był oczyszczany i odżywiany zupełnie niezależnie.