Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Strzyżenie męskie

Fryzjer męski gdynia

Strzyżenie męskie pozwala nadać mężczyznom oryginalnego stylu i charakteru. W zależności od sposobu bycia, rodzaju pracy, czy wieku, fryzura może w pełni oddać charakter mężczyzny, jeżeli będzie wykonana z zamysłem i dostosowana do konkretnego Pana. Fryzjer męski w Gdyni udowadnia, że każdy mężczyzna powinien wyróżniać się swoją fryzurą, która pozwoli mu wyglądać na zadbanego, schludnego, interesującego i o wyrazistej posturze. Każdy mężczyzna lubi wyglądać dobrze, a odpowiednio dobrana fryzura to niezawodna wizytówka świadcząca o dbałości w swoim własnym życiu, jak i w sprawach, których dany Pan się podejmuje.

Metody strzyżenia męskiego

Salon fryzjerski dla mężczyzn, poza cięciem włosów często dba także o brodę. Barberzy wyspecjalizowani w nadaniu odpowiedniego kształtu brodzie i ich dokładnej pielęgnacji są niezawodną pomocą w salonie w Gdyni, kiedy fryzjer zajmuje się włosami na głowie. Umiejętności prawidłowego dobrania do siebie fryzury i kształtu brody mogą spowodować odmłodzenie danego Pan o 10 lat lub całkowitą zmianę wizerunku i efekt zaskoczenia. Strzyżenia męskie nie są sobie równe i polegają na innych metodach cięcia. Wybór metody strzyżenia przyczynia się do uzyskania innych efektów wizualnych po zakończeniu usługi. Można wyróżnić: strzyżenie za pomocą maszynki, strzyżenie nożyczkami oraz strzyżenie mieszane. Innym określeniem jest także podział strzyżenia męskiego “na tępo” - zwiększającego objętość fryzury, oraz strzyżenie męskie “na pióro”, którego celem jest odwrotność do objętości.

Męskie fryzury – rodzaje najmodniejszych fryzur

Fryzjer męski w Gdyni oferuje swoje usługi dla Panów, oczekujących zróżnicowania w kwestii rodzaju cięcia. Najpopularniejsze fryzury męskie można podzielić pod względem długości włosów. Umożliwia to podział fryzur na rodzaje i nadanie im odpowiedniego nazewnictwa, które ułatwia fryzjerowi męskiemu przejście do pracy, po usłyszeniu oczekiwań klienta.
Do rodzajów najmodniejszych męskich fryzur należą:

  • Fade, czyli cieniowanie i efekt postrzępionych włosów. Fryzura polega na mocnym wygoleniu boków i tyłu oraz postrzępieniu włosów ku górze.
  • Short back and slides, czyli zachowanie dłuższej góry, ale z krótkim przycięciem boków i tyłu.
  • Slide back – strzyżenie włosów posiadających przynajmniej 15 cm, których efektem końcowym ma być klasyczny zaczes do tyłu. Fryzura polega na skróceniu boków i tyłu z zachowaniem dłuższej góry.
  • Slide part – elegancka, ponadczasowa męska fryzura z przedziałkiem, ułożeniem góry na jedną stronę, z naturalnym kierunkiem układania się włosów, i zaczesaniem boków na tył. Fryzura chętnie wybierana jest przez eleganckich mężczyzn, ale także na pokazy mody.
  • Pompadour, czyli najpopularniejsza, klasyczna fryzura męska. Polega na mocnym przycięciu boków i tyłu oraz stworzeniu fali z grzywki zaczesanej na tył. Dzięki temu, krócej przycięte włosy unoszą te dłuższe, będące na przodzie.
  • Undercut, czyli zaczes – uniwersalna fryzura pasująca do każdego rodzaju twarzy. Jest to odpowiednik wersji pompadour, ale o zdecydowanie krótszej długości włosów, co pozwala uzyskać bardziej płaski efekt fryzury.
  • Top knot, czyli fryzura samuraja, wikinga – to strzyżenie na bazie zaczesu z wiązaniem fryzury z tyłu.
  • Man bun, czyli męski kok z długich włosów

Klasyczne strzyżenie męskie

Klasyczne strzyżenie męskie w Gdyni cieszy się największym zainteresowaniem. Największe powodzenie tej fryzury powoduje, że styl jest delikatnie modyfikowany, co wprowadza nowe rodzaje i techniki strzyżenia, opierające się na klasycznym wzorze. Wyżej wspomniane rodzaje fryzur mogą być zatem łączone, a wyspecjalizowany fryzjer z Gdyni pomoże uzyskać wymarzony ostateczny efekt.

Fryzjer męski w Gdyni – dlaczego warto skorzystać?

Fryzjer męski i barber w Gdyni, poza samym strzyżeniem włosów czy brody, dba również o pielęgnację i odpowiednie ułożenie fryzury po cięciu. Zastosowane odżywki, pomady do włosów nadającej połysk lub zmatowienie, kremy do włosów, pianki, pasty, pudry, czy inne kosmetyki męskie do stylizacji włosów, spowodują, że włosy będą po cięciu wyglądać zdrowo i prawidłowo się układać. Stosowanie tych samych preparatów na co dzień utrzyma efekt cięcia do kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim w Gdyni.