Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny Gdynia

Manicure biologiczny to jeden z najnowszych trendów w kosmetyce. Jego popularność znacząco wzrosła na fali wszystkich „bio” i „eko” trendów, co jednak nie oznacza, że nazwa nagle stała się zupełnie adekwatna. Określenie „manicure biologiczny” odnosić się ma raczej do efektów, a nie samej techniki, choć trzeba przyznać, że stosowane w tym przypadku akcesoria kosmetyczne są dość specyficzne: szklane pilniczki czy drewniane szpatułki nie są przecież wyposażeniem standardowym.

Wolny od agresywnej chemii

Manicure biologiczny w założeniach miał być wolny od agresywnej chemii stosowanej w technikach tradycyjnych. Sama procedura przeprowadzania zabiegu jednak w żaden istotny sposób się nie różni i kolejność przeprowadzanych czynności jest bardzo podobna do tej w zabiegach klasycznych. Należy jednak zwrócić uwagę na inne kosmetyki. W zależności od wersji manicure biologicznego dopuszcza się stosowanie pewnych kosmetyków konwencjonalnych, albo pozostaje jedynie przy kosmetykach naturalnych, a więc skoncentrowanych odżywkach lub specjalnych ziołowo-owocowych płukankach.
v

Cały zabieg

Cały zabieg ma być w założeniu delikatniejszy od manicure klasycznego, ale przynieść równie dobre rezultaty, jeśli chodzi o wygląd dłoni i paznokci oraz ich zdrowie. W pewnym sensie można powiedzieć, że tym, co różni manicure biologiczny od innych technik, jest poziom relaksu klientki. Biologiczny manicure to prawdziwe SPA, technika opracowana po to, aby w gabinecie kosmetycznym przede wszystkim wypocząć i na chwilę oderwać się od codzienności. I to się udaje.

Specyfika manicure biologicznego wymaga, aby technika ta była stosowana jedynie przez najlepsze kosmetyczki. Raz, że posługiwanie się nietypowymi narzędziami wymaga sporego obycia, a dwa, że trzeba naprawdę wielkiego doświadczenia, by wybrać właściwy sprzęt i dodatkowe kosmetyki. Nawet na rynku profesjonalnym sporo jest kosmetyków kiepskiej jakości, które zostały stworzone tylko po to, by producenci mogli zarobić, korzystając z chwilowej mody. Dobra kosmetyczka nie pozwoli sobie na użycie takich kosmetyków, tylko wyszuka te najlepsze, które faktycznie pozwolą prawidłowo zadbać o dłonie i paznokcie klientek.

Mimo sporej popularności

Manicure biologiczny, mimo sporej popularności w sieci, w salonach kosmetyczny wciąż pojawia się rzadko. Paradoksalnie jest to jego sporą zaletą – łatwiej jest dzięki temu znaleźć lepsze gabinety, ponieważ w tych gorszych zwyczajnie nie ma kto zabiegu przeprowadzić, więc nie trafia on nawet do cennika. A spróbować manicure biologicznego warto przynajmniej raz, żeby zobaczyć, że faktycznie wiele różni go od metod klasycznych, a w większości przypadków efekty będą równie dobre, niektóre zaś klientki odkryją nowy sposób na dbanie o piękno i zdrowie skóry dłoni i paznokci, a może też zrozumieją, że kiepskie lakiery i tanie kosmetyki to nie sposób na codzienną pielęgnację, jeśli dłonie mają zachować zdrowy i młody wygląd na dłużej.