Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Zabiegi parafinowe

Jak to działa ?

Ciekła parafina rozgrzana do 50 stopni jest świetnym środkiem kosmetycznym, który wielotorowo oddziałuje na skórę. Rozgrzewanie wierzchnich warstw skóry mobilizuje tkankę pod nimi do intensywniejszej pracy, wpływa również na to, co dzieje się na powierzchni naskórka. Odpowiednio przygotowany zabieg parafinowy na dłonie, stopy lub inne części ciała może przyczynić się nie tylko do redukcji niektórych wad kosmetycznych, ale także poprawy samopoczucia, a przy regularnym stosowaniu można zauważyć korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Powierzchnia skóry

Rozgrzana parafina dokładnie pokrywa powierzchnię skóry. Nawet jeśli stosowana jest w formie okładu, to i tak bardzo dobrze przylega do ciała i oddziałuje na całą jego powierzchnię. Dochodzi do rozgrzania skóry na całej grubości tkanki, szybszy staje się przepływ krwi i chłonki, co sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona, ale też szybciej się oczyszcza. Na zewnątrz otwierają się wszystkie pory oraz mieszki włosowe, w których warunki przejściowo przestają sprzyjać beztlenowym bakteriom. Te giną lub przynajmniej są dziesiątkowane. Z porów usuwane są upłynnione zanieczyszczenia, skóra może lepiej oddychać, a spora część powierzchniowych zanieczyszczeń jest trwale usuwana ze skóry. Efektem ubocznym jest subiektywne wrażenie dokładnego wygładzenia skóry. Wprawdzie parafina nie ma działania złuszczającego, ale jej pojedyncze cząsteczki sprawiają, że skóra się wygładza.
v

Zabiegi na stopy i dłonie

Zabiegi na stopy i dłonie rozpulchniają martwy naskórek, pozwalając mu opaść – parafina sama w sobie nie będzie w stanie go usunąć, ale już przy zdejmowaniu okładu część komórek zostanie mechanicznie usunięta, a kolejne będą mogły w naturalny sposób opadać. Poza tym zabieg parafinowy może oddziaływać także na głębiej położone tkanki, w tym stawy. Wyższa temperatura przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości bólowych, co jest – w przypadku zabiegów o charakterze kosmetycznym – tylko efektem ubocznym.

Warto jeszcze dodać, że zabiegi parafinowe pozwalają odzyskać napięcie skóry. Pod wpływem ciepła położone w głębszych warstwach komórki zaczynają produkować elastynę oraz kwas hialuronowy: dwa związki chemiczne, który w różny sposób wpływają na wzrost napięcia skóry i redukcję zmarszczek. Ciepło działa również na komórki barwnikowe, które mogą dość swobodnie migrować między płytszymi i głębszymi warstwami skóry i w ten sposób zniwelować niewielkie przebarwienia.

Czynnik aktywny

Czynnikiem aktywnym jest ciepło, natomiast parafina, która może go zgromadzić sporo, jest świetnym medium w zabiegach kosmetycznych. Zabiegi z niej na stopy, dłonie i ciało pozwalają nie tylko osiągnąć określony efekt kosmetyczny, ale także są idealnym sposobem na zrelaksowanie się. Warto jednak pamiętać, że przeprowadzenie tych zabiegów wymaga sporej wprawy, zatem na parafinę nie warto zapisywać się do pierwszego gabinetu z brzegu. Warto poszukać takiego, w którym pracują doświadczone kosmetyczki, które dobiorą właściwą intensywność i częstość zabiegów parafinowych, co pozwoli uzyskać idealny efekt.