Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Henna brwi

Jak to działa ?

Henna brwi wydaje się prostym zabiegiem – wystarczy przecież kupić preparat (choćby gotowy, bez konieczności użycia aktywatora), nałożyć, poczekać i zmyć nadmiar. W praktyce jednak jest to znacznie trudniejsze – trzeba dobrać odpowiedni preparat i pod względem koloru, i jakości, zmodyfikować niekiedy czas oczekiwania, a przed nałożeniem przeprowadzić modelowanie brwi i ocenę skóry pod nimi. Mimo wszystko nadal pozostaje to najprostszym zabiegiem uzupełniania i modelowania brwi.

Specjalne preparaty barwiących

Wykonanie henny jest możliwe dzięki istnieniu specjalnych preparatów barwiących. Niektóre henną są tylko z nazwy, zawierają bowiem również inne barwniki i substancje uszlachetniające. To pierwsze wyzwanie dla kosmetyczki – wybrać środek, który będzie bezpieczny, skuteczny i pewny. Po odpowiednim rozrobieniu środka barwiącego – w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych raczej nie używa się gotowych preparatów, tylko używa się pigmentu i aktywatora – trzeba go nałożyć. Nie jest bez znaczenia, jak i czym się to zrobi. Nawet jeśli po nałożeniu henny wydaje się, że brwi zostały ubarwione właściwie, to często okazuje się, że barwnik nie wszędzie dotarł i efekt jest niezgodny z oczekiwaniami.
v

Czas oczekiwań

Czas oczekiwania na utrwalenie barwnika też nigdy nie jest bezwzględny – w zależności od potrzeb kosmetyczka może go skrócić lub minimalnie wydłużyć (nie może to być jednak zabieg za bardzo rozciągnięty w czasie ze względu na stosowanie dość agresywnego aktywatora, który mógłby podrażniać skórę). Zmywając nadmiar henny, od razu kontroluje się, czy efekt jest taki, jak życzyła sobie tego klientka.

Dlaczego jednak w ogóle warto korzystać z usług kosmetyczki przy hennie brwi? Powodów jest kilka. Jak zwykle najważniejszym jest problem z zakupem dobrego pigmentu. W drogeriach, a nawet hipermarketach jest ich już sporo, ale jakość zdecydowanej większości pozostawia wiele do życzenia. Po drugie, użycie profesjonalnej henny wymaga użycia aktywatora trochę innego niż domowa woda utleniona. Po trzecie, profesjonalny zestaw do nakładania henny wcale nie jest tani, a wreszcie samodzielny dobór koloru stanowi wyzwanie, które większość osób przerośnie. Barwniki bowiem często się w gabinetach kosmetycznych miesza, żeby uzyskać większy kontrast albo po prostu inny odcień. Żeby zrobić to dobrze, trzeba już niemałego doświadczenia.

Nie taki prosty zabieg

Henna brwi nie jest tak prostym zabiegiem, jak się wydaje. Dodatkową trudnością jest fakt, że tych skądinąd dość agresywnych substancji używa się bezpośrednio przy oczach. Przypadkowe muśnięcie nie w tym miejscu może skończyć się naprawdę przykrymi dolegliwościami. Aby nałożyć hennę samodzielnie, trzeba mieć pewną rękę i trochę wyobraźni przestrzennej, bo wiele z tych eksperymentów kończy się tak, jakby brew została narysowana, ale nie przy linijce, tylko przy młotku. Usunięcie pigmentu jest już sprawą trudniejszą, więc zamiast ryzykować nieudaną operację na własnym wyglądzie, lepiej zapłacić niewielką kwotę, żeby zajęła się tym profesjonalna kosmetyczka.