Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Manicure żelowy

Manicure żelowy Gdynia

Manicure żelowy to dość skomplikowana technika kosmetyczna. Wydłużenie paznokcia na formie wymaga sporych umiejętności i najwyższej jakości kosmetyków pomocniczych. Bez nich cała operacja się nie uda, a efekt będzie kiepski. Popularność ta technika zdobyła sobie przede wszystkim dlatego, że pozwala na uzyskanie delikatnego, subtelnego efektu bez konieczności zapuszczania własnych paznokci.

Świetna technika

Przedłużanie paznokci żelem na formie jest świetną techniką, polecaną tym paniom, których paznokcie są w niezbyt dobrej kondycji – naruszone, narysowane lub obgryzione. Nałożenie żelu na formie jest możliwe nawet na zniszczonej płytce. Ona sama oczywiście się od tego nie zregeneruje, ale to dobry sposób na to, by w kreacji okolicznościowej wystąpić z pięknie wyglądającymi dłońmi. Jest to również rozwiązanie chętnie stosowane przez panie, które w naturalnie wyglądające paznokcie chciałyby wtopić wyszukane dekoracje i ozdoby. Jest to możliwe, ponieważ manicure żelowy utrwala się światłem ultrafioletowym i dopóki żel jest utrwalony, to można dowolnie go formować i używać praktycznie dowolnych dekoracji.
v

Pewna wada

Żelowe paznokcie mają pewną wadę – jest nią stosunkowo niewielka elastyczność. Nowoczesne preparaty zawierają pewien dodatek uszlachetniających substancji, które sprawiają, że nawet mimo tego żele się nie łamią, ale po pierwsze nie dotyczy to żeli kupowanych w sieciowych drogeriach, a po drugie uzyskanie właściwego efekty wymaga sporej wprawy. Dlatego właśnie manicure żelowy lepiej zrobić w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym – wówczas efekt jest trwalszy i może utrzymywać się przez około miesiąc. W tym czasie naturalna płytka wzrasta, więc żele trzeba uzupełniać.

Paznokcie żelowe są szczególnie polecane kobietom w ciąży. Żaden ze stosowanych tu preparatów podstawowych nie zawiera związków lotnych, które mogłyby być choćby w najmniejszym stopniu szkodliwe, co stanowi istotną przewagę nad choćby manicure akrylowym.

Odpowiednie przygotowanie

W przypadku żelowych paznokci bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie. Nie chodzi tylko o to, aby przez nałożeniem żelu właściwie odżywić dłonie, ale także o to, aby idealnie odsunąć skórki na równą odległość oraz zmatowić i odtłuścić płytkę naturalną. Bez tych czynności wstępnych żel nie będzie właściwie przylegał do płytki – przedłużony paznokieć może zwyczajnie odpaść. Samo zmatowienie płytki jest już sporym wyzwaniem, ponieważ trzeba je przeprowadzić z odpowiednią intensywnością. Z jednej strony, im mocniej zmatowiona płytka, tym lepiej, nie wolno jednak zapomnieć, że paznokieć nie „zagoi się”, więc trzeba zachować umiar – zmatowić tylko tyle, żeby żel dobrze leżał, ale jednocześnie żeby nie zniszczyć płytki bardziej, niż to absolutnie konieczne. To samo dotyczy odsuwania skórek – od strony technicznej, im dalej zostaną odcięte, tym lepiej, ale mają one ważne znaczenie biologiczne i nie można ich usunąć zbyt daleko. Dobra kosmetyczka od razu będzie wiedziała, jak przedłużyć paznokcie na formie, ale ktoś, kto się dopiero uczy, nie ma jeszcze nawet minimum wiedzy pozwalającej na bezpieczne i trwałe wykonanie manicure żelowego.