Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Depilacja metodą woskową

Depilacja metodą woskową Gdynia

Depilacja woskiem to nadal dla wielu pań podstawowa metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest skuteczna, ale jej skuteczność trzeba opłacić poczuciem dyskomfortu. To, jak będzie to silne uczucie, zależy od miejsca, które będzie depilowana. Nawet na rękach czy nogach, gdzie skóra nie jest przesadnie delikatna, zrywanie wosku nie należy do przyjemności, a na brzuchu albo na twarzy jest jeszcze mniej przyjemne. Po serii kilku zabiegów włosy są jednak dokładnie usunięte.

Ciepły wosk

Do depilacji metodą woskową stosuje się ciepły wosk. Jest plastyczny i włoski zatapiają się w niego, a kiedy wosk stygnie, uwięzione włosy można oderwać razem z woskowym plastrem. W tej metodzie całe działanie skupia się na powierzchni skóry, nie dochodzi do uszkodzenia żadnych struktur, a jedynie do podrażnienia, które jest efektem oderwania plastra. Po kilku dniach nieprzyjemne uczucie ustępuje, mikrouszkodzenia są zagojone i włoski w danym miejscu przez jakiś czas nie odrastają. Trzeba jednak zabieg powtórzyć kilkakrotnie, aby usunąć całe owłosienie.
v

Biologicznie naturalne

Wosk jest biologicznie neutralny, dlatego może być stosowany również na skórze z problemami – bliznami, przebarwieniami itd. Oczywiście trzeba z tej metody zrezygnować na przykład przy bardzo dużej wrażliwości na ból albo przy skórze delikatnej, przesuszonej i ogólnie osłabionej, ponieważ wtedy dyskomfort może być zbyt duży dla niektórych pań.

Niewątpliwym plusem metody woskowej jest jej relatywnie niska cena oraz fakt, że spora część kosmetyczek dobrze sobie radzi z woskiem. Nie należy jednak od razu iść do najbliższego gabinetu kosmetycznego – jeśli wosk zostanie źle nałożony, to efekt depilacji będzie widocznie mniejszy i wtedy trzeba będzie większej liczby zabiegów. Należałoby więc wybrać rozsądnie: tanio, ale dobrze.

Nie uczulają

Woski zasadniczo nie uczulają, aczkolwiek czasem stosuje się preparaty wzbogacone o nieco większym potencjale alergizującym. O ewentualnych uczuleniach dobrze jest powiedzieć kosmetyczce przed zapisaniem się na zabieg, tym bardziej że po sesji depilacji na skórę trzeba nałożyć odpowiednie kosmetyki łagodzące i tutaj też może wystąpić reakcja uczuleniowa. Sam zabieg nie trwa długo, choć dokładny czas zależy od techniki – depilacji metodą woskową można dokonać przy pomocy gotowych plastrów lub płynnego wosku. Jest to kwestia wyboru i każda kosmetyczka ma pod tym względem – podobnie jak klientki – własne preferencje. Wosk smarowany pozwala na uzyskanie większej dokładności, ale jego wykorzystanie wymaga większej wprawy niż użycie mniej dokładnych plastrów.

Depilacja woskiem może być stosowana na każdej partii ciała, ale i tak przed zabiegiem kosmetyczka musi dokonać oceny skóry. W pewnych przypadkach zabieg nie będzie mógł zostać przeprowadzony w trosce o komfort pacjentki i jej zdrowie. Wtedy w niektórych przypadkach będzie można skorzystać z alternatywnych metod depilacji, ale tutaj decyzję należy zostawić po stronie kosmetyczki, która na podstawie swojego doświadczenia oceni, czy zabieg jest bezpieczny.