Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa Gdynia

Depilacja laserowa nie jest nową techniką, ale w niektórych gabinetach kosmetycznych wciąż jest prezentowana jako rewolucyjna technika usuwania owłosienia na całe życie. Tak na pewno nie jest – żadna depilacja nie daje aż tak długotrwałych efektów, ale na pewno w zestawieniu z depilacją woskiem laser ma pewne niezaprzeczalne atuty. Pierwszym będzie z pewnością fakt, że sam zabieg nie powoduje nawet najmniejszego uczucia dyskomfortu.

Impulsy światła

Głowica laserowa emituje impulsy światła o określonej energii. Są one zdolne do penetrowania tkanki na pewną głębokość i uszkadzania komórek mieszków włosowych. Włosy, które po zadziałaniu lasera doznają uszkodzeń, odpadają. Może też dojść do uszkodzenia komórek, które odpowiadają za wytwarzanie włosów i wtedy efekt utrzyma się dłużej, ten efekt wymaga jednak użycia profesjonalnej głowicy i jest w pewnym stopniu zależny od indywidualnej podatności.
v

Nie w każdym gabinecie

Głowica laserowa zużywa się po określonej ilości impulsów i musi być wtedy wymieniona. Nie w każdym gabinecie kosmetycznym się to robi, co powoduje, że klienta musi odbyć więcej zabiegów, a efekt i tak jest daleki od wymarzonego. W normalnych warunkach i przy sprawnym sprzęcie zabieg trzeba powtórzyć nie więcej niż 6 razy, choć czasem wystarczają 3-4 naświetlania. Jest to uzależnione od tempa wzrostu włosów oraz ich budowy. Każdy zabieg laserowy powoduje wzrost wrażliwości na światło słoneczne, więc po depilacji przez jakiś czas należy unikać wychodzenia na słońce.

Energia lasera przenika na pewną głębokość w skórę, dlatego niektóre przypadki patologicznych odbarwień czy zmian skórnych uniemożliwią jej wykorzystanie. Nie dochodzi jednak do mechanicznego podrażnienia zewnętrznych warstw skóry. Również jednak w tym przypadku po zabiegu konieczne jest nałożenie na skórę warstwy kremu ochronnego lub emulsji kojącej, które zapobiegną podrażnieniom i ochronią mikrouszkodzenia, do których doprowadził promień lasera.

Doświadczona kosmetyczka

Depilacja laserowa jest procedurą bezpieczną, jeśli wykonuje ją doświadczona kosmetyczka. Energia lasera nie robi może wielkiego wrażenia, ale przytrzymanie głowicy zbyt długo w jednym miejscu lub ustawienie niewłaściwych parametrów pracy może spowodować powstanie oparzeń albo przebarwień na skórze. To kolejny powód, dla którego na depilację laserową warto udać się jedynie do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego. Tam też można liczyć na dobrą poradę co do kosmetyków ochronnych, jakie należy stosować po zabiegu.

Przed przeprowadzeniem depilacji laserowej kosmetyczka oceni stan skóry i zdecyduje, czy klientka może przejść taki zabieg. Przeciwwskazaniami będą nieokreślone zamiany skórne lub niektóre przebyte choroby. Jeśli okaże się, że depilacja laserowa wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem albo nie daje szans na skuteczne usunięcie owłosienia, to wtedy kosmetyczka zaproponuje alternatywne metody depilacji. Dzięki takiemu wsparciu można mieć pewność, że przy minimalnej ilości zabiegów i nie tracąc niepotrzebnie pieniędzy uda się pozbyć wszystkich niechcianych włosów.