Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Strzyżenie damskie

Fryzjer damski gdynia

Włosy dodają pewności siebie, a prawidłowe strzyżenie wpływa na ich wygląd i zdrowie. W zależności jak wykonane jest cięcie, włosy mogą być piękne, błyszczące, powabne, albo zacząć się rozdwajać, puszyć i przestać się układać. Dlatego tak istotne jest wybranie się do specjalisty od strzyżenia, czyli fryzjera damskiego Gdynia, aby cięcie sprzyjało wzrostowi i prawidłowemu układaniu się fryzury, stylizowaniu, wygodnemu układaniu na co dzień. Regularne strzyżenie damskie w salonie fryzjerskim, sprzyja poprawie kondycji włosów i jej regularnej regeneracji.

Strzyżenie damskie - na czym polega?

Salony fryzjerskie w Gdyni są przede wszystkim oparte na fryzjerstwie damskim. Jest to najpopularniejsza usługa, ponieważ w związku z różnymi problemami i długościami włosów u Pań, wymagają one zdecydowanie więcej uwagi niż krótkie włosy męskie. Panie korzystają ze strzyżenia damskiego raz na dwa - trzy miesiące, ponieważ wzmacnia to włosy, powoduje ich szybszy wzrost, a po świeżym podcinaniu, włosy lepiej się układają. Prawidłowe strzyżenie rozpoczyna się od umycia głowy przez fryzjera, a następnie przejścia do cięcia. Strzyżenie bez mycia uniemożliwia prawidłowe wyrównanie włosów. Ponadto, umycie włosów zmniejsza skłonności do rozdwajania i nie osłabia włosów podczas cięcia.

Metody strzyżenia włosów damskich

W zależności od użytych materiałów do cięcia – nożyczek, maszynki lub twistera, można wyróżnić kilka rodzajów strzyżenia. Metodę dobiera się w zależności od specyfiki i typów włosów. Inaczej strzyże się włosy cienkie i osłabione, inaczej włosy grube i gęste. Włosy rozdwajające lepiej przycina się za pomocą gorących nożyczek, które zamykają łuski włosów, natomiast cięcie krótkie może wymagać użycia maszynki do wyrównanie powierzchni golonej.
Fryzjer damski Gdynia może przygotować fryzurę w formie asymetrycznego boba, nadać włosom lekkości poprzez wprowadzenie fal we włosy, może wykonać proste cięcie o równej linii, dokonać klasycznego cięcia, czy pocieniować włosy, aby naturalne loki porządnie się uniosły i dodatkowo zakręciły.

Jak wygląda przebieg strzyżenia u fryzjera damskiego w Gdyni?

Każda wizyta rozpoczyna się od rozmowy z fryzjerem. W salonie fryzjerskim w Gdyni fryzury damskie dotyczące strzyżenia są wcześniej konsultowane, aby efekt finalny zadowalał klientkę. Specjalista doradzi, dopasuje strzyżenie do typu urody, kształtu twarzy, karnacji, osobowości i stylu ubierania. Po umyciu włosów często wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne. Nakładane odżywki, maski, serum, ampułki regenerujące, mają odżywić włosy i wspomóc strzyżenie oraz wspomóc układanie włosów po wykonaniu cięcia. Fryzjer damski w Gdyni przechodzi następnie do strzyżenia i modelowania włosów. Strzyżenie może być uzupełnione koloryzacją na wizycie w salonie, ale kiedy proces zostanie zakończony, fryzjer układa i modeluje fryzurę według uznania. Wygładzenie włosów, podkreślenie loków za pomocą dyfuzora i kosmetyków stylizujących skręt, lub nadanie prostym włosom fal – to wszystko może uwieńczyć proces strzyżenia.

Cieniowanie włosów w strzyżeniu

Strzyżenie damskie często opiera się na cieniowaniu, które pozwala nadać objętości fryzurze i zdecydowanie bardziej dynamicznego wyrazu. Włosy są lżejsze po cieniowaniu i korzystniej się układają. Cieniowanie jest niezbędne dla kobiet posiadających loki, ponieważ wtedy nabierają sprężystości, a skręt jest bardziej widoczny.

Strzyżenie damskie u fryzjera damskiego w Gdyni – dlaczego warto?

Wybór fryzjera damskiego świadczy o dobrej prezencji własnej. Fryzjer, po wykonaniu strzyżenia, układa włosy w sposób naturalny, aby pokazać klientce w jaki sposób należy podtrzymywać fryzurę na co dzień i uzyskać ten sam efekt co świeżo po strzyżeniu. Strzyżenie damskie Gdynia w zależności od długości włosów, ma inną cenę. Kiedy do strzyżenia dodane są usługi regenerujące włosy czy koloryzacja, cena może się dodatkowo podwyższyć. Fryzjer, po zapoznaniu się z oczekiwaniami klientki, w pełni dostosowuje dobór fryzury, koloryzacji i formę odżywienia włosów, aby po wyjściu z salonu fyzura tętniła życiem i przyciągała wzrok przechodniów.