Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Mikropigmentacja

Co to jest ?

Mikropigmentacja brwi metodą microbladingu jest w gabinetach kosmetycznych sporą nowością. Choć zabieg ten zalicza się często do metod permanentnych, jego trwałość jest nieco niższa niż w przypadku klasycznych technik trwałego nanoszenia makijażu. Po prawidłowo wykonanym zabiegu efekt utrzymuje się do roku do trzech w zależności od typu skóry, sposobu pielęgnacji i kilku innych czynników. Mikropigmentacja jest często jedynym wyjściem w przypadku pań, które na przykład straciły brwi albo mają w nich przerwy.

W praktyce

Microblading w praktyce polega po prostu na dorysowaniu brwi za pomocą specjalnego tuszu. Całość od strony technicznej jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ tusz wprowadzany jest w mikronacięcia wykonywane wcześniej specjalnym ostrzem, ale od strony praktycznej ma to niewielkie znaczenie. Metoda ta powoduje, że tam, gdzie brakowało naturalnych włosów, pojawiają się cieniutkie kreski wypełnione pigmentem, które mają je imitować. Choć nie widać tego od razu po zabiegu, podobieństwo jest naprawdę uderzające. Aby było w pełni widoczne, potrzebna około tygodnia. W tym czasie usunięty zostanie nadmiar pigmentu, a kontury rozmyją się do ostatecznego kształtu.
v

Technika w pełni profesjonalna

Microblading jest techniką w pełni profesjonalną. Nie jest wykorzystywany we wszystkich gabinetach kosmetycznych, dlatego trzeba upewnić się, że osoba, która będzie go przeprowadzała, ma odpowiednie kwalifikacje. Raz wtłoczonego pigmentu nie można bowiem usunąć, nie można też zmienić jego koloru – będzie bladł samoczynnie, toteż warto upewnić się, że w międzyczasie z czarnego nie stanie się na przykład czerwony.

Zabieg mikropigmentacji jest doskonałą alternatywą dla henny, która może pogłębić kolor, ale nie wypełni luk. Korzystają z niego chętnie kobiety po chemioterapii, a także te, które nie mają fragmentu brwi z jakiegokolwiek powodu: blizn na skórze, chorób czy po prostu uwarunkowań genetycznych. Przez średnio dwa lata po zabiegu luki w brwiach pozostają zupełnie niewidoczne. Microblading jednak jest też często wybierany przez kobiety, które mają brwi bez luk, ale dość rzadkie, a ich włosy tam są szczególnie cienkie. Wybór odpowiedniego szablonu i naniesienie korekt wspólnie z kosmetyczką pozwalają na nadanie nowym brwiom idealnego kształtu.

Znieczulone miejsca

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Bez niego byłby niezbyt przyjemny. Ponieważ procedura zajmuje około godziny, w tym czasie trzeba kilka razy nałożyć warstewkę preparatu znieczulającego. Po wyjściu z gabinetu jeszcze przez pewien czas można odczuwać dyskomfort, ale przejdzie to wraz z zagojeniem się niewielkich ranek, co trwa zwykle kilka dni. Przed zabiegiem trzeba wypełnić odpowiednią ankietę, ponieważ zabieg odbywa się z przerwaniem ciągłości tkanek i w związku z tym obarczony jest minimalnym, ale mierzalnym ryzykiem. Warto tego zresztą użyć jako miernika zaufania do kosmetyczki – próba wykonania takiego zabiegu bez dokładnego wywiadu, tak samo, jak bez zdezynfekowania sprzętu czy ubrania rękawiczek, powinna wywołać czerwony alarm.