Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Kosmetyka dłoni i paznokci

Gabinet kosmetyczny dłoni i paznokci Gdynia

Zabiegi kosmetyczne na dłoniach i paznokciach to prawdopodobnie najczęściej przeprowadzana grupa zabiegów kosmetycznych i jednocześnie ta, przy której najczęściej dochodzi do mniej lub bardziej poważnych błędów. Wszystko przez to, że pacjenci nie mają świadomości, jak dużym zagrożeniem może być niewłaściwie przeprowadzony zabieg, albo jak wiele może dać kosmetyka dłoni, jeśli jest prowadzona w naprawdę profesjonalny sposób.

Manicure biologiczny

Dość zbliżony do manicure tradycyjnego polega na wykorzystaniu specyficznych technik i narzędzi. Rezygnuje się tutaj z agresywnych kosmetyków, stawiając na substancje naturalne. Ta coraz popularniejsza technika jest dziś bardzo często poszukiwana i niestety osób, które potrafią zabieg biologicznego manicure przeprowadzić, jest zdecydowanie za mało. Przez to w sztuce manicure powtarzają się błędy – uszkodzenia skórek, niewłaściwie pielęgnowane płytki czy stosowanie potencjalnie szkodliwych substancji do oczyszczania paznokci. Warto jednak poszukać najlepszego gabinetu kosmetycznego, w którym manicure biologiczny nie jest tylko hasłem reklamowym.
v

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny z malowaniem paznokci lakierem to wciąż najbardziej popularna usługa SPA dla dłoni. To fakt – prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala zadbać o zdrowie i piękno dłoni, natomiast również w tym przypadku ryzyko jest duże. Najbardziej rośnie ono w przypadku lakierów wątpliwej jakości. Są one traktowane jako kosmetyk powszechny do codziennego stosowania i w sklepach pełno jest produktów po dwa złote, które niestety trafiają też do szemranych gabinetów. Nie zapewniają one jednak żądanej trwałości, a co jeszcze gorsze, mogą negatywnie wpływać na zdrowie dłoni. Dla lepszego efektu warto oddać swoje dłonie pod opiekę doświadczonej kosmetyczki.

Hybrydy i żele

Coraz częściej są przedstawiane jako trwalsza i wygodniejsza alternatywa dla manicure klasycznego. I tak faktycznie może być, jednak zmów – tylko pod warunkiem, że taki manicure zostanie wykonany prawidłowo. Tutaj używa się już bardziej agresywnych kosmetyków, sama technika też jest bardziej wymagająca, więc doświadczenie jest absolutnie niezbędne. Efekty jednak mogą być naprawdę zadziwiające: nie tylko zdrowe i piękne dłonie i paznokcie, ale przede wszystkim utrzymanie tego przez kilka tygodni.

Manicure japoński

Od pozostałych różni się już swoim charakterem. W nim nie chodzi o uzyskanie jak najlepszego wyglądu, ale na pierwszym miejscu stoi dbałość o zdrowie płytki paznokciowej i skóry. Poprawa wyglądu jest tylko następstwem poprawy kondycji. Zamiast lakierów często stosuje się odżywki i dedykowane pasty witaminowej, które należy odpowiednio rozprowadzić. Manicure japoński jest trudną sztuką, wymaga cierpliwości i wielu bardzo specyficznych kosmetyków, których nie da się kupić w zwykłej drogerii. Jest to jednak również najprostszy sposób na odzyskanie naturalnego piękna paznokci. Ich zdrowie i mocniejsza struktura będą dodatkową korzyścią, a efekty płynące z serii poprawnie wykonanych zabiegów utrzymują się nawet przez parę miesięcy.