Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Manicure japoński

Manicure japoński Gdynia

Manicure japoński jest zabiegiem z pogranicza kosmetyki i terapii. Zasadniczo wykonuje się go po to, żeby przywrócić dłoniom i paznokciom piękny wygląd, ale trochę inaczej niż w pozostałych technikach, tutaj efekt ten uzyskuje się poprzez prawidłowe odżywienie dłoni i paznokci. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy dość specyficznych narzędzi, co od razu oznacza, że nie każda kosmetyczka powinna to robić – prawidłowe wykonanie manicure japońskiego wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia.

Pochodzi z Japonii

Manicure japoński faktycznie pochodzi z Japonii, a jego początki datuje się na jakieś 400-500 lat temu. Już wtedy odkryto, że odpowiednia pielęgnacja płytki paznokcia jest kluczem do doskonałego wyglądu. Dziś oczywiście całą sprawę opisuje się nieco inaczej, wiadomo bowiem, że paznokieć, będąc w zasadzie strukturą martwą, nie wchłania sam z siebie żadnych substancji, a odżywiany jest wyłącznie przez skórę, ale wiemy też, że nałożenie właściwych substancji na jego powierzchnię, też może zmieniać wygląd płytki.
v

Używa się

Do wykonania manicure japońskiego używa się albo tradycyjnych kosmetyków, albo nowocześniejszych formuł, których skład jest inspirowany naturalnymi mieszankami. Przede wszystkim wciera się w paznokcie i skórę wokół nich preparaty zawierające sporo witaminy A, E, cynku, a czasem również manganu. Ważne są również krzemionka i keratyna – dwie substancje, które odpowiadają za nadanie płytce paznokcia trwałości, elastyczności i twardości. Wprawdzie nie są one wchłaniane w głąb struktury paznokcie (to niemożliwe na poziomie biologicznym), ale na różne sposoby mogą wzmacniać paznokieć i oddziaływać na skórę.

W manicure japońskim klasycznym stosowano różnego rodzaju płukanki i naturalne maści. Dziś, żeby lepiej kontrolować stężenia korzystnych substancji, w gabinetach kosmetycznych korzysta się raczej z formuł opracowanych przez laboratoria. Jeśli są to preparaty dobrej marki, to nie tylko są zupełnie bezpieczne, ale pozwalają bardzo szybko uzyskać pożądany efekt. Tej możliwości nie dają najtańsze zestawy koncernowe do manicure japońskiego, coraz popularniejsze w różnych drogeriach.

Na każde paznokcie

Manicure japoński można wykonać na każdych paznokciach. W przypadku bardzo zniszczonych płytek rekomenduje się połączenie tej techniki z odpowiednio dobranym serum regenerująco-odżywczym, aby jeszcze lepiej wspomagać zdrowie paznokci. Japoński manicure świetnie sprawdza się w okresie regeneracji między hybrydami lub żelami, jest także polecany w przebiegu różnych chorób, które wiążą się na przykład z rozwarstwieniem płytki paznokci. Choć jest to metoda działająca słabiej niż agresywne odżywki mogące fizycznie „sklejać” warstwy płytki paznokciowej, jest delikatniejsza dla skóry i znacznie lepiej mobilizuje naturalne mechanizmy odbudowy. Jest to działanie do tego stopnia skuteczne, że już po serii 3-4 zabiegów udaje się przywrócić paznokciom zdrowy wygląd na stałe. Metody z chemicznymi utrwalaczami pozwalają uzyskać błyskawiczny efekt, jednak ich działanie nigdy nie jest stałe.