Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Henna rzęs

Co to jest ?

Hennę rzęs wykonuje się rzadziej niż hennę brwi. Dzieje się tak z dwóch powodów – po pierwsze bardzo trudno zrobić to w warunkach domowych, więc w internecie jest na ten temat znacznie ciszej niż na temat henny brwi, a w związku z tym w ogóle mniej kobiet słyszało o tej możliwości. Drugi powód jest taki, że wiele osób stwierdza, że wygodniejszym rozwiązaniem jest codzienne używanie maskary, ewentualnie zagęszczenie rzęs, które daje (jeśli jest dobrze wykonane) trwalszy efekt.

W praktyce

W praktyce henna rzęs, mimo że wykonywana stosunkowo rzadko, jest zabiegiem ze wszech miar godnym uwagi. Przede wszystkim pozwala oszczędzić czas na codziennym makijażu. Odpowiednio dobrany pigment optycznie wydłuża i pogrubia rzęsy, dając efekt, jaki trudno uzyskać nawet dzięki dobrym tuszom do rzęs. Po drugie, efekt pigmentacji utrzymuje się dość długo, bo przy zastosowaniu dobrych kosmetyków około dwóch tygodni. Po trzecie wreszcie, henna rzęs pozwala ukryć pewne ich niedoskonałości, których nie zamaskuje tusz. W porównaniu z zagęszczeniem rzęs efekt pigmentacji henną jest zdecydowanie bardziej naturalny no i nie ma ryzyka, że cokolwiek od powieki odpadnie, a w przypadku kiepskich rzęs jest to właściwie normą i to już po kilku dniach.
Portfolio
v

Pewne problemy

Nałożenie henny na rzęsy wiąże się jednak z pewnym problemem. Chodzi o to, że aktywator stosowany do barwienia, mógłby wywołać dość duży problem, gdyby dostał się do oka, a nie da się ukryć, że o to przy malowaniu rzęs nietrudno. Właśnie to jest powodem, dla którego eksperymenty z samodzielnym malowaniem rzęs henną są na szczęście rzadkie. Kosmetyczka dysponująca odpowiednimi akcesoriami i poświęcająca klientce całą swoją uwagę może zrobić to znacznie lepiej niż sama klientka, a koszt takiego zabiegu nie jest wygórowany.

Tu jednak pojawia się ten sam problem, co ze wszystkimi wykonaniami henny: barwnik trzeba odpowiednio dobrać i przygotować. Od strony praktycznej jest to wyzwanie, ponieważ wbrew pozorom wcale nie czarna henna jest najpopularniejsza. Częściej używa się mieszanych barwników, a ich komponowanie, choć z pozoru proste, wymaga naprawdę dużego doświadczenia. Samo nałożenie henny to już głównie kwestia pewnej ręki i właściwego podejścia. Nie zawsze bowiem barwi się wszystkie brwi w tym samym stopniu. Kosmetyczka, widząc na bieżąco wyniki swojej pracy, może w porę zmodyfikować plan i użyć henny tak, by oko wyglądało lepiej.

Warto poszukać

Barwienie rzęs henną zaskakująco rzadko jest wyszczególnione w cennikach gabinetów kosmetycznych. Mimo wszystko warto poszukać takiej kosmetyczki, która naprawdę już przećwiczyła swoje umiejętności w tym zakresie i daje gwarancję, że zabieg nie potrwa długo i skończy się tak, jak powinien. Warto bowiem dodać, że czasem zdarza się, że niedoświadczone kosmetyczki psują efekt przy zdejmowaniu nadmiaru pigmentu – nie odczekawszy wystarczająco długo, albo nałożywszy zbyt grubą warstwę, zdejmują ją, wykańczając makijaż. Efekt jest taki, że cały zabieg trzeba od razu powtórzyć, a może tego uniknąć, idąc do lepszego gabinetu.