Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Trycholog

Trycholog gdynia

Stan włosów nie zawsze zależny jest od niewłaściwej pielęgnacji. Czasami na jakość włosów wpływają predyspozycje genetyczne lub silny stres, który osłabiając cały organizm, osłabia także cebulki włosowe. Powoduje to zatrzymanie wzrostu włosów lub ich nadmierne wypadanie, a to z kolei przyczynia się do przerzedzeń i łysienia. Przyczynami wypadania włosów mogą być także choroby przewlekłe. Ratunkiem dla swoich włosów jest wizyta u trychologa w Gdyni. Po przeprowadzeniu badania, sprawdzenia stanu i jakości włosów, trycholog będzie mógł określić sposób i przebieg leczenia, który uratuje zamierające cebulki włosów. Przyczyną stanu włosów nie jest wcale ich łuska włosowa, ale źródło skąd włos wychodzi, czyli skóra głowy i cebulka włosa. Kiedy diagnoza określa czy przetłuszczanie się włosów i skóry głowy, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łysienie będzie możliwe do wyleczenia, trycholog pomoże wyjść włosom z opresji i w porę uratować stan włosów i skóry głowy.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista od skóry głowy i włosów. Trycholog analizuje stan głowy, dokonuje diagnozy i wytycza plan działania na regeneracje i pobudzenie cebulek włosowych, aby skóra głowy ponownie otworzyła zamknięte łuski, które spowodowały proces nadmiernego wypadania lub łysienia. Trycholog w Gdyni leczy także schorzenia skórne, jak łojotok, łupież, zaczerwienienia, krostki, przyczyny swędzenia, ból skóry głowy, i wszelkie zapalenia skóry oraz łuszczycę.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Przyczyn problemów z włosami jest wiele. Do najpopularniejszych należą predyspozycje genetyczne, hormony, stres, brak witamin i błędy żywieniowe. Niepoprawnie działająca tarczyca, przysadka mózgowa, czy kora nadnerczy, zmieniają działanie całego organizmu, a to odbija się na włosach. Nadmierny stres powoduje obkurcz mięśni przywłośnych oraz naczyń krwionośnych, co odbija się na wypadaniu włosów, ich osłabieniu i spowodowaniu, że stają się cienkie i delikatne.

Trycholog Gdynia – kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług trychologa?

Do trychologa w Gdyni warto wybrać się zawsze. Sprawdzenie stanu skóry głowy i zapobieganie ewentualnym objawom, kiedy włosy zaczną podupadać na zdrowiu, będzie zdecydowanie łatwiejsze do wyleczenia, niż w momencie całkowitego zatracenia włosów lub pogorszenia się ich stanu wizualnego.
Najczęściej jednak, do trychologa wybierają się osoby, które zaobserwowały na swoje głowie łupież, oleistą substancję, skóra głowy swędzi, boli, włosy nadmiernie wypadają i wyglądają jakby było ich coraz mniej. Jeżeli proces wypadania nie wiąże się z naturalną wymianą starych włosów na nowe, a proces powoduje znaczące przerzedzenie, nie można bagatelizować sprawy, tylko jak najszybciej udać się na badanie trychologiczne. Pod mikroskopem będzie widoczne co się dzieje z cebulkami włosów, że ich stan tak gwałtownie się pogorszył. Leczenie jest procesem długotrwałym i wymaga regularności, więc wizyta u trychologa w Gdyni już przy pojawieniu się pierwszych objawów, umożliwi zatrzymanie pogarszania się stanu włosów i ich szybszy ratunek. Wizyta u trychologa to koszt kilkudziesięciu złotych, z badaniem kilkuset, natomiast koszty zabiegów mogą wahać się nawet w przedziale kilku tysięcy złotych. Cena trychologa opiera się na ilości wizyt, przebiegu leczenia, które może potrwać od 1 do 3 miesięcy lub więcej, a także łączenia zabiegów trychologicznych. To trycholog podejmuje decyzję co do etapu i cykliczności leczenia, natomiast płatność rozkładana jest w czasie, dzięki czemu można przewidzieć koszty nawet na roczną regeneracje skóry głowy. Ilość wizyt i zabiegów ustalona jest na początku spotkania i to klienci decydują o dalszym przebiegu lub zaniechaniu kolejnych etapów realizacji leczenia.