Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Maseczki

Co to jest ?

Maseczki algowe i żelowe to doskonały sposób na dostarczenie skórze twarzy potrzebnych substancji. Maseczki z alg zawierają wiele naturalnych składników mineralnych i organicznych, które będą wykorzystywane w zależności od potrzeb. Są to preparaty bardziej uniwersalne niż żelowe maseczki, które komponuje się z myślą o osiągnięciu jednego, konkretnego celu. Oba typy maseczek działają według tego samego mechanizmu, ale polecane są w nieco innych przypadkach.

Odkrycie ostatnich lat

Maseczki algowe, przedstawiane jako odkrycie ostatnich lat, a w istocie będące ponownym odkryciem metod stosowanych już wieki temu, są preparatami o bardzo złożonym składzie. Algi bogate są w różnego rodzaju związki mineralne i organiczne, a maseczka z nich stanowi „szwedzki bufet” dla skóry twarzy, która może pobrać dokładnie te związki, które są potrzebne w danej chwili. To oczywiście pewne uproszczenie, ponieważ tylko bardzo niewiele cząstek może przenikać przez skórę, ale są też takie, które od zewnątrz mogą oddziaływać na przykład na intensywność pewnych przemian w głębokich warstwach skóry.
v

Delikatne i bez podrażnień

Maseczki algowe, o ile nie są bogate w kwasy organiczne, są dość delikatne i nie niosą ze sobą ryzyka podrażnień. Jeśli jednak ich skład zostanie wzbogacony odpowiednimi związkami otrzymanymi w laboratoriach kosmetycznych, to ich działanie może się zmienić. Tak jest też w przypadku maseczek żelowych – ich skład jest dokładnie zaprojektowany, preparaty te są owocem wielu badań laboratoryjnych i zwykle nie są uniwersalne.

Jedna maseczka żelowa ma oczyszczać skórę, inna jest bogata w substancje odżywcze, odmładzające, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające czy jeszcze inne. Siłę takich maseczek łatwo jest kontrolować już na etapie produkcji, dlatego w dobrym salonie kosmetycznym zawsze dostępnych jest wiele typów maseczek żelowych przeznaczonych dla osób z różnymi problemami. Właściwy dobór preparatu kosmetycznego wcale jednak nie jest łatwy. Producentów maseczek żelowych jest wielu i nie każdy zasługuje na zaufanie. Spośród wybranych produktów tylko część zapewne można użyć na skórze konkretnej klientki ze względu na typ cery, osobiste upodobania czy inne ryzyka wynikające na przykład ze stanu zdrowia skóry.

Świetna kontrola stanu skóry

Maseczki żelowe pozwalają świetnie kontrolować stan skóry. Większość z nich można stosować relatywnie często, a po serii kilku zabiegów spora część problemów ustępuje na dłuższy czas. W połączeniu z zabiegami oczyszczającymi i kosmetykami ochronnymi nawet maseczka o prostym składzie potrafi zdziałać cuda. Trzeba najpierw jednak odkryć źródło problemów ze skórą i pod tym kątem dobierać maseczkę. Między innymi dlatego w praktyce jest to zadanie znacznie trudniejsze, niż się może z początku wydawać. I dokładnie z tego powodu maseczki, jakie można sobie zafundować w domu, są – w porównaniu z tymi nakładanymi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym – mało skuteczne i wymagają częstego powtarzania zabiegów, a często też przynoszą nieoczekiwane skutki uboczne, na przykład podrażnienia.