Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Kosmetyka twarzy i ciała

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja zapewnia skórze na całym ciele dopiero minimum zdrowia. Aby prawidłowo zadbać o stan skóry, trzeba poświęcić jej więcej uwagi, a także sięgnąć po zupełnie inne kosmetyki. Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało pozwalają przywrócić skórze naturalny stan równowagi, dają jej piękno i usprawniają funkcje biologiczne. Dzięki opiece kosmetycznej skóra może wyglądać i czuć się lepiej – trzeba tylko dobrać właściwy zabieg.

Najważniejsze w dbałości o skórę

Najważniejsze w dbałości o skórę jest jej prawidłowe oczyszczanie.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że skóra jest organem nie tylko mającym skomplikowaną budowę, ale także codziennie narażonym na mikrouszkodzenia czy działanie toksyn, które pogarszają jej wygląd i osłabiają funkcje biologiczne. To właśnie nieprawidłowa higiena skóry przyczynia się do powstawania wielu chorób dermatologicznych, a w skrajnych przypadkach może stać się również zarzewiem innych niedyspozycji ogólnoustrojowych.

v

Prawidłowe techniki kosmetyczne

Dobór prawidłowych technik kosmetycznych, które pozwolą zadbać o skórę każdego typu i w każdym wieku, jest zadaniem bardzo skomplikowanym. Jeszcze trudniej jednak jest znaleźć właściwe kosmetyki – te, które można znaleźć na sklepowych półkach, zwykle tylko masują problemy, ale nie usuwają ich choćby w minimalnym stopniu. Dlatego peeling kawitacyjny czy odpowiednio dobrany zabieg kwasami organicznymi są tak skuteczne – nie mają wad kosmetyków koncernowych, a poza tym zwykle te zabiegi dobiera się pod kątem jasno określonych potrzeb.

Kosmetyka twarzy i ciała często przedstawiana jest jako sposób na odzyskanie młodego wyglądu. To prawda, ale nie należy tego stawiać jako główny cel. Skóra wygląda młodziej wtedy, kiedy jest czysta i zdrowa i właśnie to jest celem naczelnym w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym – przywrócenie naturalnej równowagi.

Wybór dzisiaj

Dziś wybór technik pielęgnacji skóry jest olbrzymi: od oczyszczania manualnego, przez jonoforezę, sonoforezę, po różne techniki kombinowane i zabiegi wieloetapowe. Ich dobór jest trudny, ponieważ zależy nie tylko od stanu skóry, ale również od indywidualnych predyspozycji. Każdy z zabiegów ma swoje uzasadnienie, swój rytm i swój cel – wbrew temu, co często mówią reklamy, nie każdy może z nich skorzystać. Źle dobrany i nieprofesjonalnie przeprowadzony zabieg kosmetyczny może pogorszyć stan skóry, a nawet doprowadzić na przykład do trwałych przebarwień czy bliznowacenia. Dlatego tak ważne jest, żeby, zamiast korzystać ze sklepowych kosmetyków, udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie każda procedura zostanie przeprowadzona tak, jak należy to zrobić.

Równie ważne jest to, że po zakończonym zabiegu lub cyklu zabiegów, kosmetyczka udzieli porad dotyczących dbania o skórę w przyszłości albo pomoże w doborze właściwych dla typu cery i wieku kosmetyków, które pozwolą jak najdłużej utrzymać pozytywne efekty profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu. To ważne, jeśli rezultaty nie mają zniknąć po tygodniu lub dwóch, a wizyta u kosmetyczki ma stać się początkiem poważnego podchodzenia do kwestii piękna i zdrowia skóry.