Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy Gdynia

Manicure hybrydowy to trend, który na dobre rozgościł się w salonach kosmetycznych kilka lat temu i wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami już na zawsze. Zasada jest prosta: dzięki nałożeniu warstwy ochronnej na podstawowy lakier, uzyskuje się zdecydowanie trwalszą stylizację, odporną na codzienne wyzwania. Nie zawsze jednak jest to technika idealna, dlatego warto zdecydować się na manicure w profesjonalnym gabinecie, żeby mieć świadomość, że paznokcie są profesjonalnie wykończone.

Od strony technicznej

Od strony technicznej manicure hybrydowy musi nieco różnić się od klasycznego. Na warstwę lakieru nakłada się tutaj bowiem dodatkową warstwę ochronną. Skład tego drugiego preparatu może być różny, zawsze są to jednak organiczne mieszaniny, często mające formę żelową, utwardzane przez naświetlanie promieniami UV. Wyschnięcie gotowej warstwy ochronnej zajmuje góra kilka minut i po tym czasie paznokcie stają się zdecydowanie odporniejsze na odpryski czy matowienie.
v

Podstawowe wymogi

Podstawowym wymogiem, aby manicure hybrydowy trzymał się długo i wyglądał atrakcyjnie, jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Lakier musi mieć doskonałą przyczepność, a paznokciowi trzeba nadać właściwą formę, bo później poprawić się tego nie da. Co ważne, ta forma powinna być dość prosta. Jeśli bowiem paznokcie będą kruche, rozdwajające się, cienkie lub niewłaściwie uformowane, to zamiast trzech tygodni, stylizacja wytrzyma tydzień, ale nawet szybciej zacznie wyraźnie tracić na atrakcyjności. Często w praktyce manicurzystek zdarza się, że przed nałożeniem hybryd, trzeba zastosować zabieg wzmacniający płytkę paznokcia albo przynajmniej serum regenerujące. Niektóre klientki muszą też dać paznokciom nieco dłużej odpocząć między zdjęciem jednej stylizacji hybrydowej a nałożeniem drugiej.

Manicure hybrydowy nie jest technicznie trudny do nałożenia, jednak trzeba dysponować dobrej jakości sprawną lampą UV do utwardzenia warstwy ochronnej, a przede wszystkim zestawem odpowiednich lakierów. To ich wybór sprawia, że dobrej hybrydy w domu nie da się zrobić tak, żeby się to opłacało. Korzystanie z koncernowych lakierów, które często zawierają szkodliwe dla płytki paznokcia substancje, jest najkrótszą drogą do zmiany wyglądu dłoni na mniej atrakcyjny. Nie widać tego czasem po pierwszym ani drugim malowaniu, ale niszczące działanie agresywnych lakierów w końcu uszkodzi płytkę i wtedy nawet najlepsza kosmetyczka nie będzie w stanie nałożyć trwałej hybrydy.

Warto mieć na względzie

Zaglądając do cenników gabinetów kosmetycznych. Przy okazji należy też spojrzeć na cenę usunięcia hybrydy, ponieważ standardowy zmywacz nie poradzi sobie z profesjonalnym lakierem światłoutwardzalnym i w celu zdjęcia lakieru też trzeba będzie udać się do gabinetu kosmetycznego. Tutaj nie warto ryzykować i zdejmować lakieru samodzielnie, ponieważ łatwo można uszkodzić skórę wokół paznokcia, a wtedy płytka ulegnie osłabieniu i na regenerację potrzeba będzie ładnych kilku tygodni.