Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Peeling kawitacyjny

Metoda kosmetyczna oczyszczania twarzy

Wykorzystuje zjawisko kawitacji – uwalniania pęcherzyków gazu w niskim ciśnieniu. Do jego prawidłowego przeprowadzenia niezbędne jest odpowiednie medium i doświadczona ręka. Jest to niezwykle skuteczna metoda głębokiego oczyszczania, która może byś stosowana prawie u wszystkich pacjentów i jest bardzo bezpieczna dla żywej tkanki, nie pozostawiając mikrouszkodzeń ani resztki szkodliwych kosmetyków.

Nowa metoda

Choć jego potencjał dostrzeżono już dawno. Zauważono między innymi, że ta technika pozwala na głębsze oczyszczenie skóry z martwych komórek, ponieważ nie działa jedynie powierzchniowo, ale także w minimalnie głębszych warstwach skóry – tam, gdzie nie działają już klasyczne techniki peelingu, a gdzie też trzeba usuwać zgromadzone zanieczyszczenia i martwe komórki.
v

Zabieg całkowicie bezbolesny

Ale dochodzi w nim do niewielkiego zaczerwienienia skóry. Jest to efekt obszarowego działania ultradźwięków wykorzystywanych w czasie zabiegu do kontroli ciśnienia, a także samej kawitacji, przy której musi dojść do delikatnego podrażnienia żywych komórek. Nie pozostają one trwale uszkodzone, ale dochodzi do znacznego przyspieszenia przepływu krwi i chłonki, co objawia się zaczerwienieniem i niekiedy uczuciem gorąca, które jednak szybko ustępuje.

W peelingu kawitacyjnym używa się relatywnie delikatnych kosmetyków, a w teorii można wykorzystać nawet czystą wodę destylowaną. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny także dla osób z delikatną cerą. Już po pierwszym zabiegu wyraźnie mniej na skórze jest wągrów, a po serii kilku zabiegów zmniejszają się pory, skóra odzyskuje równomierny koloryt i przybiera znacznie zdrowszy wygląd.

Zabiegiem bardzo bezpiecznym i skutecznym

Lista przeciwwskazań do jego wykonania jest bardzo krótka. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do metod mechanicznych, peeling kawitacyjny bardzo skutecznie usuwa bakterie, więc może być stosowany w wielu przypadkach trądziku. Tutaj obowiązują jednak pewne ograniczenia, więc konieczna będzie wstępna konsultacja kosmetyczna. W praktyce jednak bardzo często właśnie przy zmianach trądzikowych peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale, usuwając wszystkie zanieczyszczenia, redukując wągry i zapobiegając wtórnemu zakażeniu.

Dziś zabieg ten wykonywany jest prawie w każdym salonie masażu, jednak trzeba mieć świadomość, że uzyskanie idealnych efektów wcale nie jest proste – wymaga odpowiedniego ustawienia urządzenia do peelingu i zastosowania prawidłowo dobranych kosmetyków. Najczęściej też po zabiegu należy nałożyć warstwę ochronną, a jej zły dobór może spowodować błyskawiczny nawrót problemów. W każdym przypadku pozytywne działanie peelingu utrzyma się, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie ze sztuką – to już zdecydowanie domena tylko nielicznych gabinetów kosmetycznych.