Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny Gdynia

Manicure klasyczny „klasyczny” jest tylko z nazwy. Wypracowano wiele jego wariantów i prawie w każdym gabinecie kosmetycznym tego rodzaju zabiegi przeprowadza się trochę inaczej. Nie każda zmiana, nie każde odstępstwo od modelowej procedury, musi być czymś złym, ale w niektórych przypadkach faktycznie manicure w niczym już nie przypomina klasycznego. Skąd jednak w ogóle taka nazwa i kto może się na ten zabieg zdecydować?

Standardowe narzędzia i kosmetyki

Manicure klasyczny korzysta ze standardowych narzędzi i kosmetyków. Nie chodzi oczywiście o to, by kosmetyczka użyła produktów z najbliższej drogerii, bo nadal olbrzymią wagę przykłada się do dopasowania kosmetyków, ich jakości, sposobu nałożenia i tak dalej. Cały zabieg jednak jest bardzo standardowy, a jego procedura nie jest przesadnie rozbudowana. Korzyści z tego stanu rzeczy są dwie. Po pierwsze manicure klasyczny jest bardzo uniwersalny i może zostać wykonany na prawie każdych paznokciach, również osłabionych czy zniszczonych. Po drugie, wieloletnie doświadczenie pozwoliło wypracować odpowiednie receptury kosmetyków: lakierów, odżywek czy kremów, których używa się do manicure klasycznego.
v

Określenie „klasyczny”

Określenie „klasyczny” nawiązuje również do sposobu wykańczania paznokci. Najbardziej podstawowy wariant to pomalowanie ich odżywką. Jest to świetnie rozwiązanie, które pozwala błyskawicznie zregenerować płytkę paznokciową i poprawić wygląd dłoni. Drugą możliwością jest zastosowanie standardowego, podstawowego lakieru. Ten w oczywisty sposób podkreśli piękno dłoni, ale jeśli zostanie właściwie dobrany, to również w pewnym stopniu wzmocni płytkę i zapobiegnie jej uszkodzeniom. W manicure klasycznym używa się podstawowych lakierów, ale nadal są to kosmetyki profesjonalne, które od tych dostępnych w sieciowych drogeriach różnią się składem, estetyką i trwałością.

Manicure tego typu można zastosować na każdej własnej płytce paznokcia. Wielką uwagę przykłada się tutaj do prawidłowego uformowania płytki, nadania jej pożądanego kształtu przez spiłowanie krawędzi i odsunięcie skórek. To także ważny etap manicure klasycznego – w bardzo dużym stopniu procedura ta skupia się na dłoniach, nie ograniczając się do samych paznokci. W trakcie wykonywania zabiegu wmasowuje się w dłoń odpowiednia maść odżywczą lub krem, których zadaniem jest odżywienie skóry dłoni i nadanie jej zdrowszego wyglądu. Profesjonalnie wykonany manicure klasyczny jest najbardziej kompleksowym zabiegiem w swojej grupie.

Na co dzień

Manicure klasyczny to podstawowy zabieg „na co dzień”, ale dobrze wykonany stanie się też świetnie dobranym elementem kreacji wieczorowych i okolicznościowych. Zaleca się jego regularne powtarzanie nawet nie ze względu na samą estetykę, ile na dobry wpływ na stan skóry i paznokci. Mówiąc wprost – manicure klasyczny to nie tylko sposób na nadanie dłoniom piękniejszego wyglądu, ale także najprostsza droga do kosmetycznego odżywienia i odmłodzenia skóry, dodania jej energii i sił na niekoniecznie łatwe starcia z codziennością z jej pułapkami: zanieczyszczeniami, mrozem, upałem czy przesuszeniem.