Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Barber

Barber gdynia

Strzyżenie brody to nieodzowny element wizerunku brodatych mężczyzn, czyli tzw. drwali. Zadbana broda, tak jak i fryzura, wpływają na pozytywny wizerunek mężczyzn, świadczą o dbałości o szczegóły, docenieniu efektownego, eleganckiego wyglądu. Inaczej prezentuje się Pan po wyjściu z Barber Shopu w Gdyni, czyli prosto spod rąk barbera, o estetycznym, dopracowanym wyglądzie, a inaczej z brodą, która żyje własnym życiem, bez ładu i składu. Zadbana broda nie tylko dobrze jest postrzegana przez otoczenie, ale także i samych Panów. Ułatwia pielęgnację, włosy w okolicy ust nie przeszkadzają przy jedzeniu, a odpowiednia długość zapewnia komfort podczas regularnej pielęgnacji. Kim jest barber, dlaczego warto skorzystać z jego pomocy i co można uzyskać dzięki pracy barbera w Gdyni? Poniżej kilka odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania.

Barber - kim jest?

Barber to zawód, który jest znany już w czasach prehistorycznych, a pierwsze usługi barberskie były świadczone przez Egipcjan, Greków i Rzymian. Obecnie, barber jest fryzjerem, który specjalizuje się i został przeszkolony zawodowo do przycinania męskiej brody. Posługując się brzytwą i maszynką przycina brodę i kształtuje wzór zarostu. W przeciwieństwie do klasycznego zawodu fryzjerskiego, gdzie fryzjer zajmuje się stylizacją fryzur męskich i damskich, barberzy skupiają swoją uwagę tylko na dbaniu o męski zarost i brodę. Mając specjalizacje z fryzjerstwa, są zatem w stanie zaoferować usługę kompleksową - mycia, strzyżenia, ukształtowania brody, wygolenia boków, i ostatecznego wystylizowania fryzury. Barber, w przeciwieństwie do fryzjerów, którzy głównie posługują się nożyczkami, w swojej pracy wykorzystuje do cięcia maszynki, aby uzyskać efekt cieniowania, każdego, nawet najmniejszego włoska.

Jakie zabiegi wykonuje barber?

Barber w Gdyni nie tylko zajmuje się obcięciem i zgoleniem brody czy zarostu. Dzięki niemu, broda nabiera tak dużego znaczenia jak włosy na głowie. Barber może nałożyć na brodę i zarost odpowiednie szampony i odżywki pielęgnacyjne, a cięcie dopełnić wklepaniem odpowiednich olejków, maści i balsamów, które poprawią stan włosów. Do tego, złuszczające peelingi, woski i pasty do stylizacji, uzupełniają proces zdrowienia włosów na brodzie i ich lepszy wygląd. Barber podpowie jak dbać o brodę i zarost, jak układać włosy i jakich kosmetyków używać, aby ten kształt nie zmieniał swojego położenia w trakcie dnia.

Strzyżenie i pielęgnacja brody, czyli jak wybrać odpowiedniego barbera w Gdyni?

Dobrego barbera w Gdyni można poznać po podejściu do klienta i sposobie posługiwania się maszynkami oraz brzytwą. Precyzja w ruchach dłoni i dokładność, jest w tym zawodzie kluczowa. Ponadto, barber powinien od razu zauważyć, z jakimi problemami zmagają się włosy na brodzie i jakich kosmetyków użyć do wymodelowania i podreperowania ich jakości. Dobrą wizytówką barbera jest także jego własny zarost lub broda. Jeżeli kondycja jego brody jest niezawodna, to i klient będzie zadowolony z wykonanej usługi.

Dlaczego warto skorzystać z usług Barbera w Gdyni?

Usługi barbera są nieco droższe niż klasyczne cięcie fryzury. Jednak kiedy spojrzy się na brodę jak na włosy na głowie i uzna, że im również powinno się przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i dbałości, cena nie ma już żadnego znaczenia, ponieważ dobrze wypielęgnowana twarz jest wizytówką każdego mężczyzny. Barber w Gdyni zapewni fachowość wykonania usługi, oraz komfort i relaks podczas wykonywania cięcia. Wiele osób uznaje usługi barberskie za męskie spa, ponieważ z barberem można porozmawiać po męsku, wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć o dbałości swojego wizerunku, dowiedzieć się o nowych trendach dla mężczyzn, a także zakupić dodatkowo męskie kosmetyki stosowane w barberstwie, wyróżniające się interesującym męskim zapachem.