Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Pielęgnacja i regeneracja włosów

Dlaczego pielęgnacja i regeneracja włosów jest tak ważna?

Włosy mają określoną żywotność, a ich wzrost jest na tyle długotrwały, że tylko regularna pielęgnacja pozwala wydłużyć ich życie, i przy okazji stać się częścią reprezentacyjnej wizytówki. Wiele zabiegów koloryzacji niszczy włosy. Stają się one suche, łamliwe, puszą się, a ostatecznie także przerzedzają. Wszystkie zabiegi koloryzacji wymagają ciągłego odżywiania. Zabiegi trwałej ondulacji - nawilżania. Natomiast zabiegi prostowania - olejowania. Podcinanie końcówek, powrót do naturalnej barwy włosów, nakładanie masek, odżywek, olejowanie włosów, ich zakwaszanie, a także wzmacnianie włosów od środka poprzez lepsze odżywianie i spożywanie suplementów, w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy zdrowia i kondycji łusek włosów.

Jak pielęgnować włosy, aby wyglądały na zdrowe i lśniące?

Pielęgnacja włosów powinna odbywać się codziennie. Poza czesaniem, stosowaniem odżywek, masek, a także zabiegów pielęgnacyjnych na włosy, które można wykonać samodzielnie w domu lub salonie fryzjerskim w Gdyni, w skład pielęgnacji wchodzi prawidłowe dostarczanie witamin oraz masaże skóry głowy, które pobudzają wzrost włosów. Mycie powinno polegać na podwójnym użyciu szamponu. Pierwsze mycie oczyści z drobinek brudu i kurzu, a drugie mycie oczyści skórę. Woda do mycia powinna być letnia lub ciepła, ale nie gorąca. Czesanie włosów powinno odbywać się po wysuszeniu, ewentualnie przy kręconych włosach na mokro, ale z użyciem grzebienia z szerokimi zębami. Po myciu należy nałożyć na włosy odżywkę, potrzymać ją na włosach przez pewien czas, a następnie spłukać. Przynajmniej raz w tygodniu zaleca się także użycie maski do włosów. Przy obu kosmetykach należy stosować preparaty na długości włosów a nie u nasady. Co pewien czas warto także podcinać końcówki, co usunie rozdwajające się zakończenia i przyczyni do uniknięcia puszenia włosów.

Kiedy należy wykonywać regeneracje włosów?

Regeneracja włosów w salonie fryzjerskim w Gdyni najczęściej jest stosowana, kiedy na włosy nie pomagają już odżywki ani maski. Włosy nadal są przesuszone, łamliwe, sianowate, lub są po prostu lekko matowe. Kolor płowieje, włosy się plączą, pojawiają się kołtuny, a w przypadku włosów bardzo zniszczonych zabiegi regenerujące mogą wymagać ponowienia. Zabiegi są tak przygotowywane, aby już po pierwszej aplikacji odżywić kolor, nadać lśniącego efektu, połysku i gładkości zniszczonym pasmom, ale tylko regularne stosowanie przywraca włosom balans.