Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Usuwanie owłosienia

Gabinet usuwania owłosienia Gdynia

Niechciane owłosienie jest jednym z najczęściej zgłaszanych defektów kosmetycznych. Jego usunięcie nie jest proste już choćby ze względu na to, w jaki sposób rosną włosy: nie wszystkie są w tym samym stadium wzrostu, a każda metoda depilacji działa tylko w jednej z faz. Poza tym włosy mogą wyrastać również tam, gdzie skóra jest delikatna, a próg bólu – niski. Depilacja w tych miejscach wymaga szczególnej uwagi i stanowi największe wyzwanie.

Standardowa depilacja

Standardowa depilacja woskiem może być stosowana prawie w każdym miejscu. W ten sposób usuwa się owłosienie z dużych powierzchni skóry, na przykład na plecach, klatce piersiowej czy brzuchu, jak i na mniejszych obszarach i na skórze delikatnej: pod pachami lub na twarzy. Minusem metody woskowej jest bez wątpienia dyskomfort towarzyszący wyrywaniu włosków. Jest to jednak metoda o tyle bezpieczna, że działa tylko na tkankę na samej powierzchni, jeśli pominąć nieniosące żadnego zagrożenia jej rozciągnięcie przy zdejmowaniu wosku. To, jak silnie odczuwany jest dyskomfort, pozostaje sprawą indywidualną, ale chyba żadna klienta nie cieszyła się na myśl o konieczności powtórzenia zabiegu od czterech do sześciu razy.
v

Bezbolesna alternatywa

Bezbolesną alternatywą dla depilacji woskowej jest depilacja laserowa. Odpowiednio dobrane impulsy światła są w stanie uszkadzać strukturę włosa w odpowiedniej fazie i powodować, że niechciane owłosienie znika szybko i bez żadnego dyskomfortu. To znacznie lepsza metoda do depilacji wąsika, brzucha czy pach. Również jednak trzeba zabieg powtórzyć kilkakrotnie, a jest droższy niż depilacja woskiem, co też ma znaczenie. Laser ma jednak również inną wadę – powoduje wzrost wrażliwości na światło słoneczne. Dlatego depilację przeprowadza się raczej w sezonie jesienno-zimowym.

Bez względu na to, czy chodzi o depilację woskiem, czy laserem, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Jeden nie wystarcza, ponieważ włosy są w różnych fazach wzrostu. Kwestią indywidualną jest czas, przez jaki utrzymuje się efekt. Żadna depilacja tak naprawdę nie daje efektu na całe życie – to możliwe tylko w reklamach. Teoretycznie jednak laser pozwala na nieco dłuższe odstępy między seriami depilacji, jeśli uszkodzi nie tylko włosy, ale też mieszki włosowe, co jednak znów jest kwestią bardzo indywidualną.

Depilacja woskiem

W przypadku depilacji woskiem ważne jest, żeby znaleźć doświadczoną kosmetyczkę, która będzie umiała ten zabieg przeprowadzić. Wcale nie jest to takie proste, a każdy błąd oznacza spadek skuteczności, czyli konieczność przeprowadzenia kolejnych nieprzyjemnych zabiegów. W przypadku lasera natomiast trzeba mieć świadomość, że głowica robocza urządzenia ma określoną wytrzymałość i trzeba ją po pewnym czasie wymienić. Nie jest tania, więc w wielu pośledniejszych gabinetach się tego nie robi, sugerując wykonanie na przykład nie sześciu, ale dwunastu zabiegów – tam zdecydowanie nie warto iść, bo nawet trzykrotnie dłuższa seria nie usunie niczego, poza pieniędzmi z portfela.