Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny Gdynia

Pedicure kosmetyczny to podstawowa usługa podologiczna – był popularny nawet wtedy, kiedy w Polsce podologię jako pełnoprawną gałąź kosmetyki dopiero powoli zaczynano wprowadzać. Podstawowym celem zabiegu jest zadbanie o zdrowy i piękny wygląd skóry stóp i paznokci. Kiedy jednak przyjrzeć się głębiej technice wykonywania poszczególnych etapów pedicure kosmetycznego, to okazuje się, że nie należy zabiegu sprowadzać tylko do roli „upiększacza”.

Warianty i praktyki

Pedicure kosmetyczny w zależności od wybranego wariantu i praktyki konkretnego gabinetu kosmetycznego może składać się z różnych technik oczyszczania skóry stóp, oczyszczania i formowania paznokci oraz nałożenia kosmetyków ochronnych lub lakieru. Zwykle w przeciętnych gabinetach za najważniejsze nadal uznaje się uzyskanie świetnego wyglądu. Doświadczona kosmetyczna wie jednak, że ten jest możliwy do uzyskania tylko na zdrowej skórze i mocnych paznokciach. Dlatego też w najlepszych gabinetach postawienie znaku równości między pedicure kosmetycznym, a malowaniem paznokci, zostanie odczytane niemal jako obraza.

Pierwszy etap

Pierwszym etapem prawidłowo przeprowadzonego pedicure zawsze będzie oczyszczenie skóry. Na co dzień powinna to być podstawowa czynność higieniczna, jednak jak pokazuje praktyka, wcale tak nie jest. Źle dobrane kosmetyki myjące są jednym z powodów zwiększonej potliwości stóp, a także mogą przyczyniać się do rozwoju chorób skóry. Kosmetyczka usunie więc zanieczyszczenia ze skóry. Tutaj można zastosować techniki mechaniczne lub chemiczne, zależnie od bieżących potrzeb i stanu skóry. Następnie ocenia się stan zdrowia skóry i tkanek z nią powiązanych. Na tej podstawie kosmetyczka może zasugerować wykonanie konkretnych zabiegów bądź użycie właściwych kosmetyków.

Klasycznie rozumiany pedicure kosmetyczny, sprowadzający się do formowania i malowania paznokci, też jest popularny. Pamiętać jednak należy, że dziś nawet ten pozornie prosty zabieg nieco się zmienił. W każdym profesjonalnym gabinecie podologicznym po wstępnym obrobieniu paznokci i skórek kosmetyczka oceni ich stan – poszuka zaczątków zmian chorobowych, uszkodzeń płytki paznokciowej czy miejsc jej lokalnego osłabienia. W zależności od wyników oceny może zasugerować użycie odżywki, serum wzmacniającego, specjalnego lakieru ochronnego lub preparatów spajających i wzmacniających płytkę. Część z nich można stosować z klasycznym lakierem, ale nie wszystkie.

Prawidłowo dobrane kosmetyki

Prawidłowo dobrane kosmetyki będą odżywiały paznokcie i skórę wokół nich. Można również użyć preparatów o charakterze typowo leczniczym. Znów – na niektóre można nałożyć lakier, na inne nie.

Warto zapamiętać, że samo malowanie paznokci to często najmniej ważny element całego zabiegu. Paznokcie bowiem będą wyglądały lepiej już tylko dzięki temu, że wyrastać będą ze zdrowej skóry – będą lepiej odżywione, mocniejsze, rzadziej będą się łamały i nawet bez lakieru stopa może wyglądać pięknie. Każdy zabieg pedicure kosmetycznego będzie jednak od początku do końca ukierunkowany na nadanie skórze i paznokciom jak najlepszego wyglądu.