Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Ombre

Ombre gdynia

Kobiety uwielbiają od czasu do czasu zmienić swój wizerunek. Jedne lubią zaskakiwać, inne potrzebują odmiany względem sytuacji życiowych, a jeszcze inne potrzebują odświeżenia lub znaczącej metamorfozy. Bez względu jaka decyzja wpływa na zmiany fryzury, ombre to najczęściej wybierany styl metamorfozy. Fryzjerzy z Gdyni udowadniają, że kobiety z naturalnymi przejściami koloryzacji, robią największe wrażenie, ze względu na naturalny efekt końcowy.

Ombre - co to jest?

W ostatnich latach stylizacja ombre wzbudziła ogromne zainteresowanie. Kobiety wręcz masowo postanowiły dokonywać takich koloryzacji u fryzjerów, ponieważ jest to połączenie dwóch barw w jednej fryzurze i wygląda to bardzo naturalnie. Koloryzacja ombre polega na płynnym przejściu tonacji ciemniejszej nakładanej przy nasadzie włosów, do jaśniejszych końcówek. Zapewnia to komfort dla kobiet, ponieważ łagodne przejście nie wymaga comiesięcznego farbowania włosów - jak przy klasycznym farbowaniu, kiedy zaczynają pojawiać się na głowie odrosty. Koloryzacja jest zatem chętnie wybierana przez Panie, które regularnie farbują włosy, jak i dla kobiet, które marzą o stopniowym powrocie do barwy naturalnej.

Komu pasuje ombre i na jakich włosach wygląda najlepiej?

Fryzjerzy Gdynia nie tylko wykonują prawidłowo fryzury ombre, ale także podpowiedzą na jakich włosach będą wyglądać najlepiej. Ombre ma za zadanie odmienić włosy w taki sposób, jakby tonacja kolorystyczna powstała naturalnie, a nie poprzez farbowanie. W związku z tym, najlepiej prezentuje się na włosach średniej długości i długich. Nie sprawdzi się w przypadku ciężkich cięć o prostych liniach czy z grzywką, natomiast idealnie będzie wyglądać na włosach cieniowanych, kręconych, lub falowanych, o zróżnicowanej długości. W ombre, efekt przejścia jest zdecydowanie widoczny, więc przy bardzo sztywnych, prostych włosach nie będzie wyglądać to dobrze.
Ombre często składa się z dwóch tonacji kolorystycznych, które nie zawsze odpowiadają wszystkim Paniom. Jest to brąz od nasady uwieńczony jasnym blondem na końcówkach. Brakuje w tej stylizacji trendów połączenia czerwieni z rudym, czy brązu z czernią, więc jest to paleta mocno zawężona. Ombre nie nadaje się także do włosów cienkich, ponieważ może powodować łamanie końcówek, które w ombre są rozjaśnione. W takiej sytuacji fryzura przestaje wyglądać estetycznie.

Dlaczego warto wykonać ombre w salonie fryzjerskim w Gdyni?

Dobrego fryzjera do farbowania włosów ombre w Gdyni nie jest tak łatwo znaleźć. Nie każdy podejmuje się takiej koloryzacji, ponieważ jest to proces złożony. Najpierw konieczne jest nałożenie rozjaśniacza, następnie nawet 5 odcieni farby, aż do uzyskania delikatnego niewidocznego przejścia między tonacjami. Fryzjer w Gdyni, który wykonuje ombre, najpierw dokonuje cięcia, aby nadać kształt włosom i uzyskać efekt nieregularnych fal i przejść. Na koniec stosuje preparaty pielęgnacyjne i układa fryzurę, aby przedstawić oczekiwany efekt koloryzacji.