Kosmetyka 790 211 544 Fryzjerstwo 534 700 750
Search
 

Mikrodermabrazja diamentowa

Oczyszczanie skóry

Dzięki diamentowemu pyłowi, który „zdrapuje” martwe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Jest to technika bardzo skuteczna, ale można ją stosować przede wszystkim na skórze dość elastycznej i nieprzesadnie skłonnej do podrażnień. Podstawową zaletą jest bardzo duża skuteczność już po pierwszym zabiegu – wszystko dzięki specjalnym głowicom, które precyzyjnie i skutecznie usuwają warstwę martwego naskórka.

Prostym zabiegiem

Przeprowadza się ją specjalną końcówką roboczą pokrytą diamentowym pyłem. Ponieważ jest to wysoce precyzyjne narzędzie, warstwę martwych komórek usuwa się stopniowo, redukując w ten sposób ryzyko uszkodzenia żywej warstwy skóry. Mechaniczne działanie nie tylko bardzo skutecznie usuwa zabrudzenia czy martwe komórki, ale stanowi też dla komórek skóry właściwej sygnał do rozpoczęcia syntezy elastyny i kolagenu, białek, które odpowiadają za utrzymanie właściwego napięcia skóry.
v

Skóra poddana działaniu

Działanie głowicy mikrodermabrazyjnej skutecznie regeneruje skórę – ten zabieg pobudza fibroblasty i komórki naskórka do prawidłowego działania, dzięki czemu na przyszłość też uzyskiwana jest dodatkowa ochrona przed podrażnieniami. Na tym etapie wszystko odbywa się nawet bez stosowania dodatkowych kosmetyków. Po mikrodermabrazji skóra pracuje intensywnie, ale w sposób zrównoważony – często ograniczana jest nadmierna produkcja łoju, normalizuje się też praca gruczołów potowych.

Podobnie jak w przypadku innych technik mechanicznych, również w czasie mikrodermabrazji dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka. Choć zasadniczo nie stanowią one żadnego zagrożenia i nawet nie pozostają widoczne, to właśnie ze względu na te niewielkie uszkodzenia skóry zabiegu nie poleca się w trądziku krostkowym i krostkowo-grudkowym. Mikrodermabrazja nie jest techniką, która pozwoliłaby zwalczyć bakterie równie skutecznie, co na przykład zabiegi z kwasów owocowych albo kawitacja, ale świetnie sprawdza się w przypadku cery dojrzałej, przesuszonej i zmęczonej.

Bezbolesny

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej jest bezbolesny, choć towarzyszyć mu może niewielki dyskomfort w trakcie wykonywania i niedługo później. Nie jest to zabieg bezdotykowy, stąd uczucie mrowienia zaraz po dotknięciu głowicą, która delikatnie podrażnia nerwy czuciowe. Zabieg przeprowadza się dość szybko i nie trzeba wykonywać długich serii, żeby zaobserwować wyraźną różnicę. Do poprawy kondycji skóry dochodzi już po pierwszym zastosowaniu mikrodermabrazji, jednak aby efekt się utrzymał, trzeba go powtórzyć kilka razy, by skóra wypracowała nowy rytm funkcjonowania.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym jest jedną z najbezpieczniejszych technik usuwania z twarzy większych ilości martwych komórek skóry i zanieczyszczeń, dlatego często jest to pierwszy zabieg w całej serii wykonywanej dla pacjentek przychodzących do kosmetyczki stosunkowo rzadko.